Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Blog Article



Имат много развити сетивни органи – очите са почти като тези на гръбначните животни. Обонянието е силно развито (чрез органи – осфрадиуми).

Отразяващите клетки са два вида. Първият отразява постъпващата светлина, като така кара кожата да изглежда бяла на бяла светлина, червена на червена светлина и т.н. Вторият тип е като живо сапунено мехурче, което мени цвета си, когато се гледа под различни ъгли. Заедно рефлекторите и пигментните органи позволяват на октопода да създава огромно разнообразие от цветове и шарки.

Докато го гледаш, той се размърдва. В един миг изглежда, сякаш плува. В следващия миг сякаш се плъзга. Сега започва да се катери по камъните. Докато се придвижва надолу по наклона, едното му пипало открива малка дупчица и малко по малко той се мушва в нея.

Това включва всички сепии, чието меко тяло е частично поддържано от вътрешна варовита кост.

Ракообразните и мекотелите се ловят от крайбрежните рибари с помощта на прости методи. Омари, например, със саксии със стръв, които се потапят в морето и редовно се проверяват. Също така, не всеки уловен омар стига до пазара, тъй като минималният размер на животните е точно определен.

Растителноядните мекотели се хранят с водорасли. Част от тях се хранят с едноклетъчни водорасли, които се остъргват с радулата от различни повърхности. Други консумират талусни водорасли като например различни кафяви водорасли, отново с помощта на радулата.

Седиш си в малък кабинет в Музея по естествена история в Лондон. На бюрото пред теб лежи парче блед камък. До теб Джейкъб Винтър го сочи с пръст.

Тялото на животните наподобява червей. Обитават тинята на морското дъно, където се хранят с отпадни продукти или са хищници.

Мекотелите са разделнополови (миди и главоноги) и хермафродитни(повечето охлюви) видове. Развитието им е пряко (при някои коремоноги и при главоногите) или чрез метаморфоза - с ларва трохофора и велигер, а при сладководните миди - с ларва глохидиум.

полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.

За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да мекотели е непълна, неточна или изцяло невярна.

(Имайте предвид, че въпреки че повечето двучерупчести имат сдвоени черупки, няколко вида или имат драстично намалени черупки, или изобщо нямат черупки.)

Кръвоносната система е съставена от предсърдно-камерно сърце, кръвоносни съдове, синуси и лакуни. Поради торзията дясното предсърдие е закърняло. При повечето гастроподи венозната кръв се събира в система от перивисцерални синуси, обхващащи червото, хепатопанкреаса и половите жлези.

Яйцата се излюпват в ларва на велигер - малки, свободно плуващи ларви - и метаморфозират в различни етапи, в зависимост от вида.

Report this page